Brýle VISION 3 WORDMARK, ALPINESTARS (modrá, čiré plexi) 2025

Brýle VISION 3 WORDMARK, ALPINESTARS (modrá, čiré plexi) 2025
-8 %
Novinka
Brýle VISION 3 WORDMARK, ALPINESTARS (modrá, čiré plexi) 2025
Brýle VISION 3 WORDMARK, ALPINESTARS (modrá, čiré plexi) 2025
Brýle VISION 3 WORDMARK, ALPINESTARS (modrá, čiré plexi) 2025
Brýle VISION 3 WORDMARK, ALPINESTARS (modrá, čiré plexi) 2025
Brýle VISION 3 WORDMARK, ALPINESTARS (modrá, čiré plexi) 2025
Brýle VISION 3 WORDMARK, ALPINESTARS (modrá, čiré plexi) 2025
Běžná cena s DPH 889 Kč 818 Kč 676 Kč bez DPH
Skladem eshop
Přepravní společností:středa 9. října
KódM150-1018VýrobceALPINESTARS
Odborník na telefonu (Po-Pá 8-18)

Modelová řada brýlí VISION 3 je postavena na většině předností modelu VISION 5 ale v balíčku, který disponuje atraktivnější cenou. Lehký, ultra ohebným uretanový rám ze směsi A-FLEX s integrovaným ventilačním systémem náporové ventilace disponuje oproti modelu VISION 5 komfortní, dvouvrstvou obličejovou pěnou. Lehké a všestranné brýle VISION 3 využívají díky unifikaci skrze 3 produktové řady stejných plexiskel, strhávacích slíd a systému ROLL-OFF WIDE VISION, kterými disponují modelové řady VISION 8 a VISION 5.

Konstrukce:

  • Polykarbonátové plexi s antifog povrchovou úpravou poskytující 100% UVA ochranu.
  • Pružný a lehký rám z unikátního materiálu ALPINESTARS A-FLEX přizpůsobivý tvaru obličeje s kontrukcí kanálků lépe odvádějících pod mimo brýle.
  • Široký průzor poskytuje vyjímečné periferní vidění v případě osazeného ROLL-OFF systému ALPINESTARS WIDE VISION výšky 48 mm. ROLL-OFF systém a související příslušenství je dostupné v rámci související nabídky náhradních dílů a příslušenství.
  • Rám brýlí a unikátní ROLL-OFF systém ALPINESTARS WIDE VISION je navržen s pozicí krytů cívek tak, že rám a cívky nepřekážejí v průzoru a rozšiřují díky tomu úhel průzoru periferního vidění.
  • Dvouvrstvá obličejová pěna tl. 17 mm s jemným plyšovým materiálem při styku s obličejem zajišťuje komfort, přizpůsobivost obličeji a efektivní odvod potu a vlhkosti.
  • Systém náporové ventilace a konstrukce rámu jsou umístěny a navrženy tak aby bylo umožněno proudění vzduchu pod brýlemi a skrz ventilační otvory s pěnou s normovanou prostupností 100 PPI, což zajišťuje maximální ventilaci.
  • 45 mm vysoké vstřikované, ploché přezky donastavení pásku nahrazují konvenční systém přinastavení délky a poskytují elegantnější systém s nízkým profilem přezek, který zajišťuje snadné donastavení délky pásku. Tkaný pásek výšky 45 mm se silikonovým potiskem na vnitřní straně zajišťuje, že vše zůstane na svém místě, ať už na uzavřené trati nebo v otevřeném terénu.
  • Široká nabídka příšlušenství.
  • Plexi s čepy pro strhávací slídy.

Certifikace:

  • Brýle jsou certifikované dle nařízení EU o osobních ochranných pomůckách 2016/425 v souladu s normou EN 1938:2010.
VýrobceALPINESTARS

VÝBĚR A NÁKUP OCHRANNÉ MOTOCYKLOVÉ HELMY

Základní a většinou i první nutnou výbavou pro řidiče motocyklu (čtyřkolky, tříkolky, sněžného skútru) je ochranná přilba. Mnoho z nás, už tady na začátku, udělá velkou chybu a pořídí si nevhodný typ případně velikost helmy.

HOMOLOGACE je to, co musí mít každá helma, která je používána na veřejných komunikacích, ale i na závodních tratích. Homologace vám zaručí, že helma splňuje základní požadavky na ochranu vašeho zdraví. U nás platí evropská homologace ECE, aktuálně ECE22-06. Takto jsou označeny všechny helmy, které jsou testovány a schváleny pro provoz na pozemních komunikacích. Toto označení musíte na přilbě najít. Většinou na vnější straně zátylku helmy spolu s velikostí a váhou a VŽDY je na štítku přišitém na upínacím popruhu.

POZOR! Písmeno a číslice v kruhu neznačí číslo homologace, jak se mnozí domnívají, je to označení země, ve které byla helma homologována (např. E4 = Holandsko). V České republice není zkušebna pro testování motocyklových helem, a tak přebíráme veškeré homologace z ostatních evropských zemí. Na štítku naleznete číselné označení homologačního protokolu, které začíná v případě ECE22-05 číslicemi 05. Spolu s těmito číslicemi je v označení i písmeno J, nebo P. Tato písmena označují typ helmy: J = JET (otevřená helma), P = PROTECT (uzavřená „integrální“ helma). Helma bez homologace může být i životu nebezpečná, a proto vždy vyžadujte u helmy platnou evropskou homologaci.

VELIKOST HELMY je nejdůležitější parametr při výběru. I ta nejkvalitnější a drahá helma vám nafackuje, bude-li velká. A věřte, že malou helmu po chvilce zahodíte do škarpy, přestože jste za ni zaplatili celý měsíční plat. První orientací při volbě velikosti je obvod hlavy. Ten si nejlépe změříte krejčovským metrem. Měřte obvod přes čelo nad obočím, těšně nad ušima. V podstatě všichni výrobci se shodují na těchto rozměrech.

Obvod hlavy se měří v úrovni obočí a nad ušima.

Velikost helmy

Nyní znáte svoji orientační velikost. Ano, toto je pouze pro orientaci a nikde není psáno, že pokud naměříte obvod 57,5 cm, bude pro vás ideální velikost M. Kolik výrobců a modelů, tolik i tvarů vnitřního prostoru helem. A proto vám padne od jednoho výrobce M a od druhého S, nebo dokonce i L. Zrada co?! Proto se při nákupu přes internet se vždy ujistěte, že Vám prodejce v případě potřeby velikost přilby vymění.

Přistoupíme k VYZKOUŠENÍ HELMY…. Vybranou helmu nasadíme na hlavu, je dobré, když helma klade mírný odpor (je užší). Takto tvarovaná vnější skořepina bude dobře držet při případném pádu a při vyšších rychlostech na hlavě bude klidnější. Po usazení helmy na hlavu musíte mít pocit, že vás přilba plně obepíná (obvod hlavy, tváře) asi jako pletená čepice. Ideálně by měla být nová přilba na první pocit spíše menší a při skousnutí se lehce kousnete do tváří. V žádném případě však nesmí být cítit bolest v oblasti spánků, nebo nesmíte cítit na čele tlak hrany průzoru helmy. V takovém případě je přilba malá. Pokud však máte pocit, že je přilba pohodlná a tlak cítíte pouze shora je tato velikost také nevyhovující, helma je vám velká. Mějte na paměti, že každá nová helma je z výroby pravidelná a vaše hlavinka je šišatá, či jinak hrbatá. Po velmi krátké době používání se interiér helmy přizpůsobí tvaru vaší hlavy, „vymáčkne se“, přilba pak bude volněji a pohodlněji sedět. A proto kupujte helmu spíše těsnější! Pokud se vám nová helma dobře nasazuje a je velmi pohodlná, bude s největší pravděpodobností za jízdy hlučná a nestabilní. Dobrou pomůckou při zkoušení nové helmy je lehce uchopit helmu za podbradek (u otevřené přilby za lícní části) a zahýbat hlavou nahoru- dolů a do stran. Pokud následuje helma hlavu ve směru pohybu bez vůle, velikost je správná. U otevřených přileb postačí energicky pokývat a zavrtět hlavou. Nebojte se ponechat si helmu několik minut na hlavě, jenom tak zjistíte, zda v ní vydržíte i při delší jízdě.

ŽIVOTNOST HELMY je mnohdy diskutované téma, ale až na výjimky je možno tvrdit, že helmu je dobré měnit každé tři roky, a to za předpokladu, že ji užíváte sami. Nikdy helmu nepůjčujte, interiér je vytvarován na vaši hlavu. Jiná hlava tvaruje výplň jinak, tudíž zvětšuje volný prostor a zkracuje tím životnost. Po pádu helmu vždy vyměňte!! I když na povrchu skeletu přilby je vidět jen drobné škrábance, vnitřní výplň je v místě úderu již deformována a neplní svou ochrannou funkci.


 

Jak správně vybrat:

 

PopisJak vybrat helmu na motorku?
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení